Özel Sağlık Sigortası

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Bireysel Sağlık Sigortası, dilediğiniz doktor ya da sağlık kurumunu seçme özgürlüğü sağlar. Sigortalıların herhangi bir kaza ya da hastalık sonucu ortaya çıkan ayakta ya da yatarak teşhis ve tedavilerine ait masraflar, yurtiçinde veya dünyanın neresinde olurlarsa olsun karşılanır.

Neden Bireysel Sağlık Sigortası Yaptırmalıyım?

Bireysel sağlık sigortası bu özelliği ile olası yüksek meblağlı sağlık giderlerini karşılayarak, sigortalıların en zor anlarında en büyük yardımcısı olur.

Ücretli ya da yıllık beyanname veren mükellefler, ödedikleri sigorta primini vergi matrahından da indirebilir. Bu imkandan yararlanabilmek için primlerin ait olunan vadelerde ödenmesi gerekir.

  • Ameliyat, oda-yemek-refakatçi, yoğun bakım, doktor takibi, ilaç(yatarak), tanı (yatarak), kemoterapi, radyoterapi, diyaliz, küçük müdahale teminatları sadece yurtiçinde limitsiz, yurtdışında ise yurtdışı teminat tablosundaki limitler dahilinde geçerlidir.
  • 40 ve üstü yaşlardaki bayan sigortalıların kontrol amaçlı çektirdikleri mamografi ve meme ultrasonografisine ait giderleri, Şirketimizin mamografi için anlaşma yaptığı kurumlarda yaptırmaları şartıyla, yılda 1 kez ve %100 oranında karşılanacaktır.
  • 40 ve üstü yaşlardaki erkek sigortalıların yaptırdıkları PSA testlerine ait giderleri, Şirketimizin PSA için anlaşma yaptığı kurumlarda yaptırmaları şartıyla, yılda 1 kez ve %100 oranında karşılanacaktır.
  • Şirketimizin belirlediği check-up paneli, yılda 1 kez olmak üzere, Şirketimiz’in check-up için anlaşma yaptığı kurumlarda geçerli olacaktır. Bu teminat 14 (dahil) ve üstündeki yaşlarda olan sigortalılar için geçerlidir.
  • Sigortalılar ek prim ödeyerek ferdi kaza teminatı da alabilmektedir

Düşük bütçeler ödeyerek yüksek standartlarda tedavi olma imkanı sağlayan Özel Sağlık Sigortası, hastalık, kaza, durumunda ilaç ve hastane masrafları gibi giderlerin karşılanmasını sağlamaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası bütçeniz için uygun değilse ve yine de daha iyi bir sağlık hizmeti almak istiyorsanız Tamamlayıcı Sağlık Sigortaları sizler için çok daha uygun bir tercih olacaktır. Çalışmakta olduğunuz kurum veya şirket özel hastanelerde çıkan farkları karşılamayabilir, bu durumda tamamlayıcı sigorta poliçeniz özel hastanelerde yapılan tetkik ve tahlillerin farklarını karşılamaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

1Özel Sağlık Sigortasına Eş ve Çocuklar Dahil midir?

Özel Sağlık Sigortalarında eş ve çocukları aynı poliçeye dahil etirmek mümkündür sadece Poliçe içinde aynı grupta olmaları gerekmektedir.

2Özel Sağlık Sigortasını Kimler Yaptırabilir?

Sigorta şirketinin yaş sınırlamasına uyan herkes kendisi veya ailesi ile birlikte sigortalanabilir. Yaş sınırlaması pek çok şirket için 0-60 yaş arasını kapsamaktadır. 18 yaşından küçük çocukları ancak ailesi ile birlikte poliçeye dahil edilebilmektedir.

3Acil Sağlık Sigortası ile hangi riskleri teminat altına alabilirim?

Şuur kaybı, zehirlenmeler, trafik kazası, migren, akut solunum problemleri, yüksek ateş ,ciddi alerji vakaları, akut batın, yüksekten düşme,uzuv kopmaları, elektrik çarpması, ciddi göz yaralanmaları, darp sonucu yaralanmalar, suda boğulma, donma, ısı çarpması, ciddi yanıklar, akut kanamalar, kırıklar, tecavüz, dekompresyon hastalığı, kalp krizi, ani felçler, hayvan ısırıkları, diyabet ve akut böbrek yetmezliği komaları.